Deklaracja dostępności
Przychodnia i Szpital M-med zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Przychodni i Sziptala M-MED.
Data publikacji strony internetowej: 2019-02-25.
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2019-07-27.
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt na adres mailowy: biuro@m-med.wroclaw.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 71 333 55 62. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Każdy ma prawo:
- zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
- zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
- wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.
Żądanie musi zawierać:
- dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
- wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
- wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.
Rozpatrzenie zgłoszenia przez Przychodnię i Szpital M-MED powinno zostać niezwłocznie zrealizowane, nie później niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, niezwłocznie poinformowanie o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, odmówienia realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej lub elementu strony internetowej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Przychodnia M-Med, ul. Ulanowskiego 18-20
Opis dostępności wejścia do budynku i przechodzenia przez obszary kontroli
Do budynku A prowadzą dwa wejścia od ulicy Ulanowskiego, do budynku B prowadzi wejście od strony podwórza. Wejście A (główne – frontowe) nie jest dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami ruchowymi. Bezpośrednio za drzwiami znajdują się schody klatki schodowej obiektu.
(wejście główne frontowe)
Wejście z prawej strony budynku od jego czoła dostosowane jest dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami ruchowymi. Z poziomu ulicy można udać się bezpośrednio pod windę (aby ułatwić numerowanie kondygnacji wewnątrz budynku A, ten przystanek windy nazywany jest: -1). Wejście to nie pozwala na przemieszczanie się po budynku bez użycia windy. Drzwi otwierają się swobodnie, nie posiadają automatu otwierającego.
(wejście do windy)
Od strony podwórka wejście dostępne z poziomu ulicy (kondygnacja nazwana jest “budynek B parter”).. Drzwi otwierają się lekko, ale nie posiadają automatu otwierającego.
(wejście od strony podwórza)
Opis dostępności korytarzy, schodów i wind
W budynku A znajdują się 3 kondygnacje dostępne dla pacjentów: na pierwszej (parter) i drugiej (1. piętro) są rejestracje, informacje dla pacjentów, gabinety, na trzeciej (2. piętro) znajdują się gabinety oraz administracja. Korytarze mają w najwęższym miejscu 146cm układ krzeseł zapewnia swobodę w poruszaniu się dla osób na wózku. Na wszystkie kondygnacje prowadzi winda z dostępnym opisem w języku Braille`a przyciskami na panelu sterującym. Winda nie posiada modułu głosowego. Schody posiadają poręcz.
Opis dostosowań, na przykład pochylni, platform, informacji głosowych, pętlach indukcyjnych
W budynkach nie ma pochylni. Pętle indukcyjne w rejestracji i gabinetach będą dostępne w pierwszym kwartale 2021 roku. Na terenie placówki są dwa miejsca parkingowego dla osób niepełnosprawnych.
Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach
Zgodnie z Ustawą z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych osoba niepełnosprawna wraz z psem asystującym ma prawo wstępu m.in. do obiektów użyteczności publicznej. Warunkiem wejścia na teren budynku sądu z psem asystującym jest wyposażenie psa asystującego w uprząż oraz posiadanie przez osobę niepełnosprawną certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego i zaświadczenia o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych. Możliwość wejścia do budynku Przychodni z psem asystującym nie zwalnia osoby niepełnosprawnej z odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez psa asystującego. Osoba niepełnosprawna nie jest zobowiązana do zakładania psu asystującemu kagańca oraz prowadzenia go na smyczy.
Informacje o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online
W przychodni nie ma z korzystania z tłumacza języka migowego.